Jana Bóbiková – fotografie » Wedding and portrait photographer.

Informace k focení

Boudoir

Boudoir nejčastěji fotím ve Star studiu.  Focení je možné uskutečnit i ve Vašem domácím prostředí, či v hotelu. Termín je dobré domlouvat přibližně 3 týdny dopředu.

V den focení si vezměte pohodlné oblečení, abyste neměla na kůži otlaky. Na focení přijeďte nenalíčená a s umytými, vysušenými vlasy. Maskérka se Vám postará o kompletní make-up i účes. Pár dní před focením prosím nenavštěvujte solárium a nevystavujte se příliš slunci. Fotoaparát často vytáhne i ty skvrny na kůži, které běžně okem přehlédneme.

S sebou si vezměte několik variant spodního prádla, můžete i tuniky, košilky, svetřík, podvazky, lodičky, šperky apod. Spolu následně vybereme cca 4 varianty, ve kterých se budete fotit.

Celkově focení trvá okolo 3 hodin – 1,5 hod make-up, 1,5 hod focení. V rámci focení je výsledných 20 upravených fotografií převedených i do černobílé varianty.

Portrétní focení

Lze fotit v libovolném prostředí – ve studiu, v přírodě, u Vás doma apod. Fotím páry, rodiny s dětmi i individuální focení. Preferuji přirozené denní světlo a proto fotím nejraději v přírodě. Ideální čas na focení je k večeru, kdy je nejlepší tonalita světla, či brzy ráno.

Na focení doporučuji oblečení, ve kterém se cítíte dobře a které bude ladit s prostředím.

Lze zajistit vizážistické služby. Termíny lze zatím domlouvat velmi flexibilně, pár dní předem.

V rámci focení je výsledných 10 či 20 upravených fotografií, převedených i do černobílé varianty. Focení preferuji v Praze a  Středočeském kraji, ale můžeme se domluvit i na jiné lokalitě.

Předsvatební schůzka

Před vlastním focením svatby je třeba uskutečnit předsvatební schůzku, kde si domluvíme vše potřebné a seznámíme se. Osobní setkání se snoubenci je pro mne velmi důležité. Ideální doba pro setkání je alespoň několik měsíců před svatbou (z důvodu organizace časového rozvrhu focení na svatbě), ale není problém domluvit i pozdější termín. Je výhodou, když s sebou budete mít harmonogram svatebního dne.

Dodání fotografií

Časové rozmezí dodání fotografií bývá 3-4týdny, v případě svateb se jedná o lhůtu dodání mezi 4-8 týdny. Tato lhůta se může prodloužit v návaznosti na množství práce, především v průběhu svatební sezóny a Vánoc. Není problém se u mě individuálně informovat, jaký je časový horizont zpracování Vašich fotografií. Fotografie odevzdávám na flashdisku.

Zálohy – svatby

Termín svatebního focení se rezervuje rezervačním poplatkem, bez zaplacení této “zálohy” je konzultovaný termín stále k dispozici dalším zájemcům. V rámci zaplacení poplatku dostáváte doklad. Pokud je termín po zaplacení poplatku zrušen, vracím rezervační poplatek v případě, že jsem na daný termín neodmítla další zájemce a tím pádem neměla ušlý zisk.

Vouchery

Nabízím také dárkové vouchery na rodinné, svatební, boudoir, nude a portrétní focení.

Pravidla využití voucheru:

1.vouchery slouží pouze pro 1 použití

2.platnost voucheru trvá 12 měsíců od zakoupení, následně voucher propadá

3.voucher lze po vydání uplatnit na jiný druh focení, záleží na domluvě

4.peníze za propadnuté vouchery nevracím

více info: janabobikova@gmail.com

DSC_4033-2-3

NAPSATEMAIL sdílet naFacebook Tweet naTwitter sdílet napinterest posunoutnahoru